Informacje

STRONY INTERNETOWE
Zajmuję się wdrożeniami CMS Joomla, WordPress i oraz autorskiego systemu MapCMS. Korzystam z technologii: PHP, (x)HTML, JavaScript, JQuery, Ajax, Google Maps API, Leaflet. Wszystkie zrealizowane projekty umożliwiają łatwe zarządzenie treścią przez właściciela, co jest priorytetem realizowanych stron. Projekty przygotowywane są ze zwróceniem szczególnej uwagi na przyjazność dla wyszukiwarek internetowych, co ułatwia w znacznym stopniu ich pozycjonowanie. Zajmuję się również optymalizacją istniejących stron www pod kątem wyszukiwarek (SEO).

MAPY ONLINE
Opracowuję interaktywne mapy internetowe o funkcjonalności geoportali. Pozwalają one na integrację różnych źródeł danych przestrzennych i ich niezależne wyświetlanie. Mapy mogą posiadać dodatkowe funkcje, m.in. pomiar odległości, lokalizacja na podstawie GPS, zgodność z urządzeniami mobilnymi, regulacja przeźroczystości warstw i inne.

Przykłady:

MAPY DO PUBLIKACJI
Przygotowuję mapy do różnorodnych publikacji: katalogów, folderów, ulotek, statyczne mapy na potrzeb www. Gotowe opracowania dostarczam w formacie wektorowym, co umożliwia ich dalszą obróbkę w oprogramowaniu do składu.
MapCMS
To opracowany przeze mnie system zarządzania treścią internetowych map wykorzystujących podkłady Google Maps i OpenStreetMap. W obecny stadium rozwoju umożliwia :

  • Dodawanie punktów (front i backend)
  • Edycję punktów (backend)
  • Edycję kategorii punktów (backend)
  • Zarządzanie konfiguracją (backend)

Istnieje możliwość rozbudowy funkcjonalności pod konkretne zadania. Przykład: Bydgoska Mapa Rowerowa (screeny panelu zarządzania)

FOTOGRAFIA
Interesuje mnie przede wszystkim ogólnie pojęta fotografia krajoznawcza i przyrodnicza.

KONTAKT
Zainteresowanych współpracą proszę o kontakt poczta @ marcin wasilewski.eu (bez odstępów)